Uncategorized

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa aktarma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Elan sonrasında genleşme vanasından güzeşte tülın tabncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı kızılır kızılçak matbuatçta tül olarak kompresöre hasılat, yeni baştan sıkıştırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Esir soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çkızılışır sorusuna yanıt tesviye etmek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

Esir Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En yetişkin ayrım ise ısı kaynağının ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa alım kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esir soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin alım soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüce sıcaklıkta tül halindeki soğutucu akışkan kondansere gönderilir. Fanlar medetı ile batarya yüzeyinde alım akışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, alım soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har tülı ab ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması muhtevain alım soğutmalı bataryalar alegori ab kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğmeslektiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çkızılışır diyenler muhtevain ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, çokluk, soğutma kulesi veya standart ab hattı kabil. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli amma ab maliyetlerinin bağan başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine iye başüstüneğu muhtevain soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ideal çözüm sağlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi muhtevain bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çkızılışır diyenler muhtevain son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu muhtevain benzeri kapasitedeki chiller aletina göre %65 daha ufak tefek hacim sağlamış olduğunı afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha bağan çarpıcılık tüketimi yapar ve yüce başarım sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta cereyan etmek üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz alım depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her tasarruf düzına şayeste chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çkızılışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve meslekletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/