Uncategorized

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye eşış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çısoy bir Fen âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak boydak başına öne çısoy en heybetli miktarda ilaç dâhilerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu heybetli adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği vadiı büyütmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın veri nişanarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle geçmek istemeyen saksıarı valörında ülkesini kadimî oyun eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi saksıvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet saksıvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında daha çok hakikat bir spesiyalist olmasıyla baş başa kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda heybetli bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil sürülen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur beyninde en çok buluş belgesi saksıvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen âdemı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla adamlık geçmişine faydasını hiç kusurlu etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı yardımıyla tatlıca işlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse dahi katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez baş başa edinmek üzere sağaltma yuğrunda vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek adamlık geçmişine heybetli bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese bile temelı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek katmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız bilinen şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile başarılı olmuşdolaşma. Tek kötü (kenar ağırlık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Bilcümle çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birşunca şirketin şirket ve müessis kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Muavinsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin indinde insanoğluna yarayacak işler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kenarıkların geçmesi dâhilin belirli bir mevsimı beklesek dahi bazenları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile dâhilerisinden palas bir biçimde sağaltma edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Antrparantez eşeysel işlev bozukluğunu da sağaltma etmek dâhilin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış ode karşı mukavemetli ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi saksıvurularının 2000 adetine benzeyenın gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun periyodik kapanmalara ve sosyal yaşamdan ırak zaruri ev bark istirahatlarine verilen artan cihan toplumlarında birşunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding Dümen Kurulu Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine kuruluşlabilecek en doğru katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine heybetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da heybetli vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde mevzi vadi başka marifet adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok heybetli bir miktarda farmasötik dahineşeli patentinin gerçek sahibi olması ve saksıvurusunu ilk yaratıcı can olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın yapı taşı lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser vadiında çaldatmaışmalarını kadimî genleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birşunca kat Türkiye Senenin Fen âdemı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil habitat haricinde yani kürevi anlamda da birşunca ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların zıtlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile baş başa tatlıca işlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işe yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birşunca farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye saksıladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları kâin Spektral Envestisman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış ayar yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda mevzi vadi bir kızıl sahası ile baş başa saksılatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı ayar yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a basıcı uyuşturucu ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak iştiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uran teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.su ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası edinmek üzere iki endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan yazgılı açıklamada telakkilerine mevzi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye heybetli ulanmış ayar mizan potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise natürel gereç kuruluşsındaki tıngırluklar yardımıyla yüce derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüce oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine münasip rezerv tespit raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi vadi inceliklara için antrparantez, TBY Holding sabık ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar