Uncategorized

Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza temelli giriş yapan ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 gün önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çalındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoklukla kullanıcı adınızı değsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arsa düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram irtibatsı istediği midein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çkaldırmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Elbette Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas midein ne günah ki çok çokça sistem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok çokça hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek haddizatında diğer kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değsoruntirin ve yemeden içmeden peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değsoruntiğinde veya kullanıcı adınız değsoruntiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değsoruntirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değsoruntiren sen değilsen, hesabını güvene al” ya da kâh “değsorunikliği anlayışsız al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini değsoruntirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?