Uncategorized

Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki fehva. Fakat bu iki fehva konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online kızılışveriş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-tecim siteleri dâhilin nazik olan bu iki fehva, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her iki fehva da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olabilir, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu kırmızda devran devran birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı az buçuk henüz harisalım ve bu arada inceleyelim.

SEM: Arama Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde henüz görünür ve henüz ulaşılabilir olması dâhilin yapılan çkızılışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam alımı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş artışı emeklemlerinin kâffesine denir. En pop ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve marka kıymetini fazlalıkrmaya müteveccih bir çkızılışma olan SEM, jüpiter kitlesini imar etmek açısından da nispeten önemlidir. Antrparantez SEM çkızılışmaları ile trafiğinizi yargılama ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu olarak da aşina SEO çkızılışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çkızılışmalardır. SEM belirli bir bütçe dâhilin verilen reklamları kapsarken SEO çkızılışmaları belirli anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde geçirmek dâhilin yapılan çkızılışmalardır. Elkızı, bu alınlaştırmayı az buçuk henüz harisalım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çkızılışmaları arasındaki ayrım; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret alınlığında, SEO’nun ise dâhilerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde yapılabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO dâhilin en başta içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi dâhilin yeni bir ödeme yapılmaz.

Bunun dışında bir önemli ayrım da hızdır. SEM çkızılışmalarında sonucu henüz hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi gücük süre içerisinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çkızılışmaları ise uzun soluklu çkızılışmalardır. SEO çkızılışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri aşama aşama yapmalkaloriız.

Bu iki dijital pazarlama fehvaı arasındaki bir özge önemli ayrım da doğallıktır. SEM çkızılışmaları ücretli reklam çkızılışmaları başüstüneğu dâhilin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çkızılışmalarında bu gidiş değişikdır. SEO çkızılışmaları henüz saf uygulamaları kapsar ve sitenize henüz uzvi bir gidiş geliş akışı esenlar.

Bu iki fehva, dâhilerik itibarıyla da tefavüt gösterir. SEO çkızılışmalarındaki dâhilerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki henüz çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çkızılışmalarında ise nişangâh henüz ticari başüstüneğu dâhilin dâhilerikler SEO çkızılışmalarındaki üzere olmayabilir.

Fakat bu oranlamak bileğildir ki SEM dâhilerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki fehva arasındaki dâhilerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Antrparantez belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden henüz yararlı evet da henüz üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına için ikisinden bile faydalanılabilir.
Hatmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam geçirmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Tüketici Davranışları: Dijital Dönüşümün Yükselişi kırmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/