Uncategorized

Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilim aktarımı sinein değil, aynı zamanda eğlence sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle yapılabildiği üzere başkaca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri yoluyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş inşa etmek sinein yalnızca nickname (eğreti ad) söylemek yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence antrakt didarünü kullanarak yalnızca makalelı, makalelı ve fonlü, ünlü ve fonlü üzere tercihe rabıtlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısa müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir gayrı pop chat izlence olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet